Do 8. srpna v areálu Olympu ve Stromovce nabídne veřejnosti za vstupné 50 korun možnost vyzkoušet 47 sportů, případně sledovat doprovodný program. Návštěvu si k narozeninám nadělila třeba Květa Zbořilová. "Mám dnes narozeniny a dcera pomáhala spoluorganizovat tento park, proto jsem tady a moc se mi tu líbí," svěřila se Pražskému deníku návštěvnice. Zbořilová patřila mezi několik desítek těch, kteří se na festival vydali už při samotném zahájení provozu.

Areál si užívaly hlavně děti, které se s nadšením pouštěly do sportování už od otevření parku. "Ráno jsem viděla v televizi reportáž a přišlo mi to jako dobrý nápad. Jsme moc spokojení, i když nejsou ještě aktivní všechny slibované disciplíny," řekla Lenka Jáchanová, která přišla s dvěma malými potomky. Podobně se nechal nalákat i Dušan Houf z Prahy s dcerou. "Moc se nám tu líbí."

Ale návštěvníci nebyli jen z metropole. Milan Dvořáček s rodinou jsou z Uherského Hradiště. "Jsme u známých na dovolené a tady se nám líbí, že můžeme vyzkoušet tolik sportů," prozradil reportérovi Pražského deníku.

V jeden okamžik může areál navštívit nejvýše 2500 osob. Kapacita musí splňovat pravidla pro organizaci venkovních akcí, která souvisejí s covidem-19. Každý návštěvník s výjimkou dětí do šesti let bude muset rovněž prokázat, že je neinfekční. Organizátoři zajistili i vlastní testovací místo pro ty, kteří certifikát o testu či očkování mít u vstupu nebudou.

Ambasadorkou festivalu je olympijská vítězka a bývalá střelkyně Kateřina Emmons. "Je to obrovská čest a děkuji, že si mě Český olympijský výbor vybral," řekla sportovkyně, kterou mohli lidé potkat v areálu u střeleckého sportoviště.

Jiné roky se podobný festival odehrál například na Letné u příležitosti zimní olympiády v Soči. Tentokrát ČOV vsadil na již existující zázemí sportovců pražského Olympu. „Hleděli jsme hodně na udržitelnost tak, aby finance byly efektivně vynaloženy. Přišlo nám ideální využít nějaký areál, kde už je víceméně všechno postaveno. Stromovka je v podstatě ideální, je to krásné místo spojené s odpočinkovou zónou pro Pražany a všechny, kteří do Prahy přijedou," řekl ČTK místopředseda olympijského výboru Libor Varhaník.

Skatepark na místě zůstane i po skončení her

Součástí parku je zbrusu nový skatepark, který na místě zůstane i po skončení her. Následně si jej převezme magistrát. Ve skateparku se budou denně konat workshopy pro veřejnost, přičemž potřebné vybavení bude zdarma k zapůjčení, ukázky profesionálních jezdců a závody české reprezentace. Na tenisových kurtech si budou moci návštěvníci zdarma zahrát nebo sledovat exhibiční utkání. Reprezentanti se představí i na florbalovém hřišti, které bude rovněž otevřené veřejnosti.

Speciální program čeká nejen děti v prostorách vyhrazených pro atletiku, kde trenéři mimo jiné představí hry a průpravná cvičení atletické všestrannosti. Návštěvníci si mohou rovněž vyzkoušet například lukostřelbu, otestovat dovednosti na závodních kolech nebo zahrát plážový volejbal. Těšit se mohou také na prostory vyhrazené pro golf, bobový trenažér nebo workoutové hřiště.