Neštěstí se ovšem nestalo na přejezdu v Litovické ulici, za nímž zasahovali příslušníci záchranných složek. Dodávka společnosti zajišťující provoz potravin podle internetových objednávek najela vlaku do cesty již na přejezdu v ulici U Kolejí – načež ji rozjetá souprava tlačila před sebou až za další přejezd.

Cestujícím ve vlaku se nic nestalo

Ve vlaku se nikomu nic nestalo, ovšem žena za volantem, jež zůstala ve vraku uvězněná, utrpěla vážné zranění. Zůstala při vědomí a záchranáři ji převezli do vojenské nemocnice ve Střešovicích. Hmotná škoda podle prvotních odhadů dosahuje 300 tisíc korun na autě a 200 tisíc na vlaku. Kvůli záchranným pracím se zastavil provoz na silnici i na železnici mezi stanicemi Praha-Ruzyně a Praha-Veleslavín. 

Protože se jednalo o vozidlo využívající jako palivo CNG, hasiči se postarali o měření, zda nedošlo k úniku zemního plynu; výsledek byl negativní. Následně za pomoci jeřábu zajistili odstranění vraku z kolejí.

Okolnosti nehody na přejezdu vybaveném výstražnými světly, ale nikoli závorami, zůstávají v šetření policie i Drážní inspekce ČR. Podle zkušenosti inspektorů zkoumání okolností podobných havárií zpravidla končí zjištěním, že světelná signalizace byla době nehody v činnosti a vina není na straně železnice. Prvotní poznatky napovídají, že ani tento případ nebude výjimkou.

Čtěte také: Skvrna do Vltavy vytekla z flašky