Choreografové připravují tance u řek, jezer, na pobřeží, v parcích, bazénech a na dalších místech souvisejících s touto vzácnou tekutinou. V Praze se bude tančit na Střeleckém ostrově u Vltavy, v choreografii Reny Milgrom. V uměleckém týmu jsou také režisérka Hana Strejčková a dramaturgyně Kateřina Molčíková, které spolu s choreografkou vytvářejí umělecký koncept celé události.

Skupina šestnácti tanečníků se na událost připravuje od začátku dubna. Jejich vystoupení doprovodí stejně jako v minulých letech živá hudba mistrných perkusionistů - Hearna Gadboise, Tomáše Kerle a dalších.

Vodu pro všechny

Popularita akce roste. Letošní Tanec pro vodu bude podle slov umělecké ředitelky GWD Vannii Ibarguen největší událostí od roku 2011, kdy idea vznikla. Hlavním tématem je letošní motto Spojených národů „Vodu pro všechny“ a šestý cíl udržitelného rozvoje – zajistit dostupnost vody pro všechny až do roku 2030.

Jednotlivé choreografie propojí geografii vybraného místa s jeho specifickou atmosférou, environmentální problematikou konkrétní země a voláním po činu skrze individuální uměleckou tvorbu. Představení jsou zdarma. V jejich závěru se diváci mohou připojit k tanečníkům a společně s nimi si zatančit. Tance pro vodu budou po celém světě natáčeny a zpřístupněny online.

„Aniž bychom kohokoliv přehlédli, musíme mnohem víc soustředit naše úsilí směrem k začlenění lidí, jejichž varování bylo dosud bagatelizováno nebo přehlíženo“, říkají choreografové, tvořící své jedinečné site – specific tance.

Záměrem účastnících se umělců je spojit se do budoucna s environmentálně vzdělávacími organizacemi skrz panelové diskuse, vědecké nebo ekologické semináře, přednášky, sdílení petic a pořádání akcí.