Policejní zdroje Deníku uvedli, že při ohledání těla bylo nalezeno „menší množství zásahů podlouhlým předmětem tyčovitého tvaru vedených velkou intenzitou“, což by potvrzovalo tvrzení strážníků, že se jej pokoušeli pacifikovat údery tonfou. Útočník se pak zmocnil jejich pistole. Obrátil ji nejprve proti nim a pak proti policejní hlídce, která jej v zápětí zastřelila.

Neznáme roli přepadené ženy

Deník se stále snaží poodhalit tajemství, jež halí prosecký případ. Městští strážníci, kteří zasahovali v neděli na Proseku,13. června 2007Deníku odpověděli na několik otázek. Všichni tři oslovení rezolutně popřeli, že za nevídanou agresivitou třicetiletého muže byly osobní vazby mezi třicetiletým Pavlem Vopěnkou, sedmadvacetiletou Lucií a jedním ze zasahujících strážníků. Podle jejich slov pro ně muž i žena byly absolutně neznámé osoby, o kterých v životě neslyšeli.

„Je to naprosto vykonstruovaná debilita,“ řekl Deníku Václav Havlík, strážník, který byl Vopěnkou vážně zraněn a musel vyhledat pomoc psychiatra. O motivech útočícího muže nijak nespekulovali, aby neohrozili vyšetřování, pouze konstatovali základní fakta bez detailů. „Toho muže jsme neznali. Byl naprosto šílený, nestačili jsme ho ani oslovit a už nás napadl,“ řekl strážník Martin Moravec, kterého nakonec Vopěnka odzbrojil.

Výpovědi strážníků naznačují velké překvapení z razance útoku, kterému se sotva dokázali ubránit. Snažili jsme se opakovaně kontaktovat i mladou ženu, která je podle verze Vopěnkových přátel klíčem k celé události. Telefonický i osobní pokus o rozhovor s Lucií nebyl úspěšný, ač ji redaktoři našeho listu dvakrát navštívili. Oficiální verze policie je stále stejná. Podle ní se jedná o navzájem cizí osoby a motivy jednání útočníka se stále šetří. Výsledky toxikologické analýzy, která zodpoví, jestli byl útočník pod vlivem drog, budou známé až příští týden.