Dominik Kán, 19 let
Naše škola každý rok pořádá charitativní běh. Před několika lety jsme běhali pro Afriku, aby se tam postavily školy a nemocnice, poté jsme také běželi pro kluka, který potřeboval nový vozíček, a nyní většinou běháme pro organizaci Paraple, která pomáhá vozíčkářům. Běžci si najdou sponzory, kteří jim zaplatí nějakou částku za každé uběhnuté kolo a pak běží s tím, že maximum je 10 kol. Taky myslím, že škola spolupracuje se Světluškou a studenti sami mají možnost pomáhat někde s dobrovolnickou prací.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Student Dominik Kán.

Jolana Zachová, 18 let
Osobně jsem se na škole zúčastnila Sluníčkového dne, kdy jsme šli do centra prodávat lidem magnetky a podobné věci pro charitu. Dost mě překvapila reakce některých lidí. Většina lidí totiž byla strašně uspěchaná a ani nezvedli oči, aby se podívali, co jim nabízíme. Je smutné, kolik jich bylo lhostejných, ale zase možná přispívají soukromě, takže nemohu soudit. Na druhou stranu bylo hodně lidí, kteří rádi přispěli, a za to jsem ráda. Je dobré, že nás k tomu škola vede, a že se tímto způsobem něco naučíme o charitě.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Studentka Jolana Zachová.

Anežka Ficová, 18 let
Naše škola toho dělá pro charitu hodně. Myslím si, že hodně škol toho dělá taky dost, ale přijde mi, že se neúměrně moc soustředí charity na lidi, a ne třeba na životní prostředí. Třeba by mohly školy jednou za rok se studenty uklidit okolí, nebo pomoci s nějakou přírodní havárií. Ale na to se neklade takový důraz, a to si myslím je veliká škoda, protože studenti by se měli učit respektovat a starat se o přírodu.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Studentka Anežka Ficová.

Jakub Tomek, 17 let
Na škole máme možnost projevit svůj názor a někdy dokonce přímo v hodinách. Třeba při angličtině hodně debatujeme, protože nám to pomáhá rozvíjet slovní zásobu. Třeba jsme se bavili o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi a zhruba polovina třídy s ním sympatizovala a druhá polovina ho kritizovala, ale normálně jsme se o tom pobavili, a nebyli jsme vůči sobě nějak hrubí, nebo neslušní. Je třeba se respektovat.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Student Jakub Tomek.

Dita Vocásková, 18 let
Učitel může výuku ovlivnit tím, že říká zajímavosti navíc, nebo je na něm vidět, že se ve svém oboru opravdu vyzná. Například díky tomu, že se nám změnil profesor na chemii, mě ten předmět začal docela bavit a dokázala jsem si k té vědě najít vztah. Je na něm vidět nadšení, které na nás přenese.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Studentka Dita Vocásková.

Matyáš Nataniel Barotek, 19 let
Studentská politická aktivita je někdy dost důležitá, ale třeba to vycházení před školu mi přišlo absurdní. Nesouhlasil jsem s tím a myslím si, že to na SŠ nepatří. Naše škola se toho teda neúčastnila, ale přijde mi, že na jiných učitelé nutili svým žákům trochu svůj názor, a i kamarádi vás do něčeho dotlačí. Nedokážu si představit, že někdo zůstal sedět ve třídě, zatímco zbytek byl venku. Mnoha studentům nebylo ani 18 let, takže by do toho neměli být zatahováni.
Praha očima studentů - Gymnázium Čakovice. Student Matyáš Nataniel Baratek.

Ve spolupráci s projektem

Logo Praha