Znepříjemníme jim život

Mnozí Pražané jsou ze situace především na nočním Václavském náměstí opravdu rozhořčeni.

„Nejhorší je erotická reklama, kterou rozdávají na Václaváku. To nedělá Praze příliš dobrou vizitku,“ říká kunsthistorička Juliana Boublíková z Prahy2.

„Erotická reklama by měla z Václaváku vymizet,“ domnívá se podnikatelka Ivana Chuchlíková z osmé městské části, kterávcentru často pobývá.

Letáky lákají k návštěvě nedalekých erotických podniků. Magistrát je podle náměstka primátora hlavního města Rudolfa Blažka nemůže zavřít, hodlá jim ale znepříjemnit život tak, aby „neexpandovaly“ do ulic.

„Nemůžeme majitelům jejich podnikání zakázat, pokud vysloveně nepřekračují zákony, ale můžeme je pravidelnými kontrolami donutit, aby se chovali slušně. Strážníci se zaměří na to, aby tento druh podnikání neobtěžoval občany, které nezajímá. Měl by z ulic zmizet za dveře těchto podniků,“ vysvětluje Blažek cíl operací. „ Zároveň při těchto akcích uvíznou i hledané osoby nebo dívky bez povolení kpobytu,“ dodává.

Na pravidelnou akci zaměřenou na kontrolu erotických provozoven si v pátek v deset večer pozvali městští strážníci novináře. „Zaměříme se na i kontrolu totožnosti dívek, protože máme podezření, že v klubech působí některé bez povolení k pobytu. Podíváme se do tří provozoven,“ sdělil na poradě před akcí ředitel Městské policie Prahy 1 Miroslav Stejskal.

Hlavně mne nefoťte!

První zastávkou byl nedaleký erotický podnik Empire v Opletalově ulici. Ten byl poloprázdný, jen několik hostů sedělo se spoře oblečenými dívkami na luxusních pohovkách. Dívky neochotně prokazovaly svou totožnost a zakrývaly si tváře před fotografem. Vedoucí podniku, která nechtěla sdělit své jméno, byla velice rozladěna.

Podrobněji se tématu věnujeme v pondělním vydání Pražského Deníku ( 18. 6. 2007 ) na str. 15