Záchranka odvezla pacienta do psychiatrické léčebny v Bohnicích kde je nyní v péči lékařů. Později se zjistilo, že po Severočechovi pátrala policie.

U podobného případu, ani ne hodinu po události na Nuselském mostě, zasahovali strážníci z Prahy 5. Ti se dozvěděli o sebevrahovi, který se chtěl oběsit údajně na hřbitově ve Weberově ulici na Smíchově. Mezi hroby ale hlídka nikoho takového nenašla. „Rozhodli jsme se proto zkontrolovat ještě hřbitov u motolského krematoria. Ani tady ale nikdo takový nebyl. Po chvíli jsme si všimli muže sedícího na nedaleké tramvajové zastávce před krematoriem. Ten muž plakal a v ruce držel svázané tkaničky od bot,“ popsali situaci strážníci.

Muž na hlídku začal křičet, ať se k němu strážníci nepřibližují. Prý se stejně oběsí. Rozhovor strážníků se sebevrahem trval přibližně pět minut. Nakonec se strážníkům podařilo muže přemluvit. V tu chvíli už na místo přijížděla sanitka záchranné služby. „Pětašedesátiletého Pražana jsme přemluvili, aby nastoupil do sanitky. Na žádost záchranářů jsme sanitku s pacientem doprovodili do motolské nemocnice. Tady si muže převzal lékař. Také on nás ale požádal, abychom z bezpečnostních důvodů setrvali nějaký čas na místě,“ dodali strážníci z Prahy 5.