Město posílením hlídek reaguje na zhoršenou bezpečnostní situaci, která kolem ruzyňského letiště v poslední době panuje. Strážníci budou na místě v nepřetržitém režimu a nebudou už muset na místo složitě dojíždět.

Vždy včas na místě

„S letištěm spolupracujeme při zajištění veřejného pořádku již dva roky. Hlídky sem ale musely zajíždět, což představovalo určitou časovou prodlevu. Nyní vyčlenilo Letiště Praha zázemí pro strážníky přímo v jednom ze svých objektů, což umožní dohled po celých čtyřiadvacet hodin denně. Působit zde bude dvanáct strážníků z hlídkového útvaru ve trojčlenných hlídkách,“ potvrdil první náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

Do budoucna se uvažuje o dalším posílení. „Výhledově počítáme s tím, že se počet strážníků zvýší až na dvacet,“ řekl ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš s tím, že strážníci budou spolupracovat také s ostrahou Letiště Praha a s Cizineckou policií. Hlídky se zaměří mimo jiné na bezdomovce, kteří se stahují do letištní haly a znečišťují její prostor. Často navíc obtěžují cestující svým chováním. Městská policie také dohlídne na chování řidičů před letištní halou.

„Ti zde mnohdy parkují na místech určených pro postižené nebo blokují prostory vyhrazené pro zásahy požární techniky. Často se těchto přestupků dopouští taxikáři, kteří nepatří do skupiny poctivých,“ doplnil Kotrouš.

Na letišti se také objevují takzvaní devadesátikorunový taxikáři, kteří nemají s letištěm platnou smlouvu, na zajišťování služeb.

„Pevně věřím, že se nám v blízké budoucnosti podaří nepoctivé taxikáře eliminovat,“ uzavřela Marta Guthová, vrchní ředitelka pro Neletecký obchod, provoz a nákup Letiště Praha.