„Vozy v současné době takzvaně zajíždíme. Zároveň dokončujeme zakázku, v níž hledáme firmu, která provede speciální úpravy, tedy vestavby a nástavby uvnitř a vně vozů. Na ně následně umístíme majáky a polepy a v květnu by mohly být vozy předány strážníkům do služby," řekl Šuster.

Poříčnímu útvaru pomůže Ford zkrátit dobu zásahu

Nový vůz nahradí dosud používanou toyotu z roku 2008 s najetými téměř 300 tisíc kilometry, která je na hranici životnosti. Poříčnímu útvaru pomůže Ford Ranger zkrátit dobu zásahu.

Lépe projede v náročnějších terénech podél řeky a lépe se do něj vejde potřebná technika, například nafouknutý člun. „Nyní jej musí na místě strážníci nafukovat, což prodlužuje dobu zásahu," řekl Šuster.

Strážníci budou mít ve voze vše potřebné

Kromě fordů dostanou strážníci z útvaru psovodů ještě jeden speciální vůz. „Jsou totiž členy mezinárodně uznávaného záchranářského týmu USAR. Ročně se tak účastní několika desítek ostrých akcí nejen na území hlavního města, ale také mimo Prahu," řekl Šuster. V autě budou mít vše potřebné a nebudou se muset spoléhat na okolí. K dispozici bude například zásoba vody, elektrický proud nebo topení.

Náklady na provoz MP se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy

Městská policie připravuje rovněž veřejnou zakázku na nákup 44 nových motocyklů. Předpokládaná hodnota je zhruba devět milionů korun. Důvodem nákupu je obměna motocyklového parku a snaha sjednotit značky a typy motocyklů. Dlouhodobě pak strážníci obměňují osobní automobily.

Městskou policii zřizuje město a zaměstnává přes 2200 lidí. Loni přijala MPP od ledna do listopadu 196 nových zaměstnanců. Náklady na provoz městské policie se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.

Čtěte také: Pražští strážníci letos dostanou 44 nových motocyklů