Před hlasováním v druhém kole zelení podpořili také senátorku Alenu Dernerovou na Mostecku, lékaře Lumíra Kantora na Olomoucku a bývalého děkana Filozofické fakulty Karlovy univerzity Michala Stehlíka (KDU-ČSL) na Jihlavsku.

Primář se postaví proti lékaři 

Dernerová (Severočeši.cz) v sobotu první kolo vyhrála se ziskem 36,66 procenta hlasů, v druhém kole se utká s bývalým hokejistou Jiřím Šlégrem (za ČSSD), který dostal 16,42 procenta. Nejasnosti kolem kandidatury lékařky panovaly až do minulé středy, kdy mostecký magistrát odmítl požadavek na její odvolání, které podala místopředsedkyně rozštěpeného hnutí Severočeši.cz Hana Jeníčková.

Primář novorozeneckého oddělení olomoucké fakultní nemocnice Kantor získal v prvním kole zhruba 28 procent hlasů, jeho soupeřem bude lékař letecké záchranné služby a poslanec hnutí ANO Milan Brázdil.

Do druhého kola postoupil Bělohradský

Náměstek ředitele Národního muzea Stehlík se v Jihlavě střetne s dosavadním senátorem Milošem Vystrčilem (ODS). Bývalý starosta Telče a hejtman Vysočiny v prvním kole voleb zvítězil se ziskem 25,71 procenta hlasů, Stehlík dostal 16 procenta hlasů.

Do druhého kola senátních voleb zároveň postoupili tři kandidáti zelených, a to ředitel stanice pro záchranu zvířat Petr Orel v Novém Jičíně, filozof Václav Bělohradský v Praze 6 a zastupitel Ladislav Kos v Praze 11.

Čtěte také: Neúspěšní uchazeči v Praze vyjadřují podporu kandidátům do Senátu