„Ta doba dneska už je taková, že bychom skutečně měli hledat to společné, co všechny víry mají. To znamená to společné v hledání dobra pro lidstvo. A takováto setkání, jako je to dnešní, jsou jasným důkazem toho, že snaha po hledání společného existuje," řekl Svoboda.

Podle židovského kantora Michala Foršta je pochod důležitou připomínkou holokaustu a druhé světové války. „Děláme to kvůli nesčetným řadám nových mladých lidí, kteří vůbec netuší a jednou ani nebudou moci zažít vyprávění těch, kteří přežili strašlivou tragédii nejen na židovském národě, ale i na celém lidstvu," řekl Foršt.

Průvod prošel Prahou za zpěvu hebrejských písní, které Foršt předzpívával v čele zástupu lidí. Účastníci nesli izraelské vlajky i transparenty, například s nápisem „Všichni jsme lidi". Na Klárově čekala účastníky pochodu řada kulturních akcí. Mezi nimi dramatizace deníku Helgy Weissové-Hoškové, která přežila holokaust. Svou zdravici přednesl izraelský velvyslanec Jaakov Levy.

Letošní pochod byl již desátým. Pořadatelé si vytyčili za cíl vytvořit kontrast k agresivním vystoupením rasistů a deklarovat, že antisemitismus do slušné společnosti nepatří.