„Během pochodu platí přísný zákaz mluvit a vydávat jakékoliv zvuky. Jsou dvě výjimky. Jedna u Národního muzea a druhá na Hradčanském náměstí. Tam je naopak potřeba pořádně pískat a křičet, prostě hlasitě demonstrovat za demokracii," řekl na začátku všem zúčastněným hlavní organizátor happeningu Otakar van Gemund.

Trasa průvodu vedla centrem metropole

Účastníci se začali shromažďovat od 13.00 na Škroupově náměstí na Žižkově. Zhruba o hodinu a půl později se za zvuků smutečních tónů vydali na pochod. V čele s transparentem „Masaryk naši demokratickou zemi přivedl na svět, tihle ji pohřbívají," na transparentu byla fotografie prezidenta Zemana a premiéra Babiše s lopatou a rýčem.

Za ním jel starý vůz, podle organizátorů z roku 1919, potažený černým suknem. Na něm byla položena rakev s nápisem „demokracie". Na rakvi seděl muž s maskou smrtky, oblečený v černém kostýmu, na zádech měl nápis Putin v azbuce.

Poté se průvod vydal do centra města. „Ať také kvůli nám uzavřou Vinohradskou", stálo na facebookových stránkách skupiny v reakci na nedávné uzavření této ulice při smutečním průvodu rodiny Kočkových. Od Národního muzea se průvod vydal dále na Národní třídu, poté na Újezd, Malostranské náměstí a do Nerudovy ulice. Akce končí na Hradčanském náměstí.

Klidný průběh průvodu kontrolovalo zhruba 20 policistů a členů antikonfliktního týmu.