„Jsme rádi, že vůbec existujeme a že Bohemka může navázat na svoji slavnou tradici,“ rozvádí svá slova o maximální důležitosti všech zápasů Steinbroch. „Navíc je nádherné, že tak brzy po znovuvzkříšení klubu hrajeme o postup do první ligy.“

Karty jsou rozdány jasně, v pondělí vás čeká souboj o postup na hřišti třetího týmu tabulky HFK Olomouc, před nímž máte bod náskoku.

Postup nás láká, ale nedramatizujeme to. Víme, že když ještě rok dva počkáme, bude to stejně radostné, když se to potom povede. Ale nejradši samozřejmě teď, už jen kvůli těm devíti tisícům fanoušků, co chodí na naše zápasy, bychom to hrozně rádi dokázali.

Vysvětlíte těmhle fanouškům, že ještě rok dva počkáte?

Vím, to je určitá daň současné úspěšnosti, která trvala šest zápasů na podzim a pak na jaře. Je pravda, že by bylo do určité míry frustrující, pokud by se nám to nepovedlo, ale nezbylo by nic jiného, než se přes to přenést a jít dál.

Do Olomouce s vámi pojede zhruba tisícovka fandů, takže je jasné, že i tam budete mít domácí prostředí.

Tisícovka je oficiální počet fandů, pro něž zajišťuje cestu a vstupenku náš klub. Jsem ale přesvědčen, že dalších několik set fandů přijede na zápas soukromě. Máme spoustu fanoušků i na Moravě, v Brně, Přerově a přímo v Olomouci. Ti si koupili lístky v předprodeji. Podporu zrčitě budeme mít obrovskou, ale tu jsme měli i naposledy doma proti Sokolovu, a ono to také někdy naopak dokáže svázat nohy.

Původně jste si vytkli za cíl postup do roku 2010. Nepřínáší vám tedy tahle situace spíš víc starostí?

Ať postoupíme, nebo ne, budeme mít nadále spoustu práce. A pokud půjde o přípravu na první ligu, bude to práce o to radostnější. A co stadion? Už jste dostali od svazu několik výjimek. Ne, pro druhou ligu nemáme žádnou. Ani nebyl důvod, splňujeme všechny podmínky. Ohledně podmínek pro první ligu je v ďolíčku jediný vážný problém prostor za brankou pod hodinami. Tam bychom rádi udrželi místa k stání. Svaz stále trvá na tom, aby to byla místa k sezení. Musím v této souvislosti připomenout zápas Dánsko – Švédsko, při němž diváci seděli a přesto tam došlo k inzulatci rozhodčího divákem uprostřed hřiště. Pokud nám tisíce diváků řeknou, že chtějí při zápasech stát, tak nechápu, proč to měnit.

Půjdete ve stopách Viktorky a uděláte změnu na postu šéftrenéra?

Věříme práci Zbyňka Busty a ať to dopadne jakkoliv, jsem přesvědčen, že bude i v příští sezoně šéfem naší lavičky.

Kolik vykouříte v pondělí při zápase v Olomouci cigaret?

Tak jako při jiných zápasech Bohemky. Deset. Víc asi ne…