Před budovou DAMU byla v poledne zhruba stovka lidí. Někteří měli v rukou plakáty s bývalým prezidentem Václavem Havlem, vidět byla i česká a evropská vlajka nebo parodie prezidentské standarty s nápisem "Pravda vítězí?". Po projevech se studenti po půl jedné rozešli a neorganizovaně se přesunuli k Národnímu divadlu, kde na náměstí Václava Havla začal ve 13:30 happening. Na piazzetě se shromáždily až tři stovky lidí, podepisují se pod výzvu iniciativy #VyjdiVen a poslouchají projevy. Čeká se na děkany a delegaci z Liberce.

Výzva senátorům 

Výzva je určena ústavním představitelům České republiky. Podepsaní požadují, aby prezident plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhán. Další požadavek směřuje k vládě v demisi, která podle signatářů nemá konat zásadní a personální kroky a nemá vytvářet nové ústavní pořádky.

Senátory pak vyzývají, aby důrazně vystoupili proti nedodržování ústavních zvyklostí. Petici chtějí organizátoři podle Louženského odnést v pondělí do Senátu. Dnes večer se také v rámci protestu uskuteční diskuse v divadle Jatka 78. Mezi hosty bude například expremiér Petr Pithart.

Není nám to jedno 

Zhruba 150 lidí se sešlo v poledne i na Václavském náměstí pod sochou sv. Václava. Byli mezi nimi studenti, ale i zaměstnanci, kteří vyšli ven z kanceláří poblíž centra. Lidé cinkali klíči, četli citáty prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a skandováním "Není nám to jedno!" vyjadřovali nespokojenost nad současnou politickou situací. Před půl jednou se stávkující pokojně rozešli.
Před Národní technickou knihovnu v Praze 6 přišlo v poledne několik set studentů z okolních škol - Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické a Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Na zemi psali na velké papíry vzkazy pro demokracii, jako "ČT nedáme", "Mluvit pravdu" nebo "Zachraňme demokracii".

Protesty podpořila i radní 

Na pražském Albertově, který je s protesty studentů historicky spjat, se sešlo několik stovek lidí. Na podpis petice se stála dlouhá fronta. Shromáždění organizovali studenti Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, podpořila je i vedení fakult. Mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek ČTK řekl, že škola aktivity studentů respektuje. Pedagog z Přírodovědecké fakulty Jan Černý studentům řekl, že na rektorátu UK zasedala Rada vysokých škol, která studentské protesty podpořila.
Zhruba 200 lidí se dnes v poledne sešlo také u Gymnázia Jana Nerudy v Hellichově ulici. Přišla mezi ně i radní pro školství Irena Ropková (ČSSD), která ocenila, že se protestů neúčastní jen vysokoškoláci, ale také středoškoláci.

Účast na protestech 

"Vnímám jako důležité, že se studenti zajímají o dění ve společnosti a politiku," řekla ČTK. Ke stávce se připojili i studenti Gymnázia Nad Štolou, ovšem většinou pouze symbolicky v lavicích. Vyučující je totiž bez omluvenky odmítli pustit z budovy ven. Před školou se tak shromáždilo jen asi 40 žáků. Hojnou účast hlásilo i Gymnázium Na Vítězné pláni v Praze 4, kde vybrali 464 podpisů.