Nový objekt by mohl podle plánů vedení města stát v lokalitě Na Knížecí, pravděpodobně na místě současného autobusového nádraží, které se bude přesouvat ke Smíchovskému nádraží. Podle mnohých je to však zbytečná investice.

Společnost Deloitte oslovila přes osm set profesionálů z odborné veřejnosti, aby ze seznamu dvaceti pěti velkých pražských investic, o kterých se nyní mluví, vybrali deset podle nich nejpodstatnějších. Na prvních dvou místech se nepřekvapivě umístily nedokončené městské okruhy.

Přečtěte si: Praha si nechá udělat analýzu variant nového sídla magistrátu

Stávající smlouva na pronájem Škodova paláce končí v roce 2028

Primátorkou navrhovanou stavbu nového sídla magistrátu naopak odborníci dali na úplně poslední místo do seznamu deseti klíčových investic ji zařadilo pouze 1,7 procenta dotázaných. Primátorka souhlasí s tím, že existuje řada podstatnějších záměrů než sídlo magistrátu. Přesto se však podle ní musí s ohledem na konec nájemní smlouvy Škodova paláce tento problém začít řešit.

„Chápu, že to není vnímáno jako priorita, a s ohledem na rozvoj Prahy to tak nevnímám ani já. Na druhou stranu to ale musíme řešit velmi intenzivně, protože stávající smlouva na pronájem Škodova paláce končí už v roce 2028. Už teď se musíme rozhodnout, co bude dál," uvedla primátorka s tím, že město zvažuje tři varianty dalšího postupu novostavbu náhrady Škodova paláce, jeho zakoupení a primátorkou preferovanou výstavbu „úřednické čtvrti", kam by se přesunuli úředníci ze všech současných budov.