Stavba tunelového komplexu Blanka už počtvrté přeruší provoz vlaků jedoucích mezi Kladnem a Masarykovým nádražím v Praze. Do provozu se tak opět dostane provizorní železniční zastávka Gymnasijní nedaleko stanice metra Dejvická.

„Železniční výluka na trati Praha – Kladno (Gymnasijní) potrvá od 23. dubna do 9. května (3 hodin). Důvodem je pokračující výstavby městského silničního,“ informoval Ropid, organizátor pražské integrované dopravy.

Zcela přerušen tak bude provoz na trati v úseku Praha-Dejvice až Masarykovo nádraží, kde jezdí příměstské linky S5 a R5.

Dopravní opatření i způsob náhradní dopravy bude podobný jako v předcházejících výlukách v tomto úseku. Komplikace to bude znamenat pro stovky až tisíce cestujících. „Je to nepříjemné, ale není to poprvé, takže už víme, co nás čeká. Naštěstí to nebude trvat až tak dlouho,“ okomentoval výluku Martin Eibl, který na této trase pravidelně jezdí.

V metru i ve vlacích budou podrobné informace o náhradní dopravě.

Dopravní opatření:

- většina vlaků od Kladna je zkrácena do provizorní zastávky Praha-Gymnasijní v docházkové vzdálenosti od stanice metra Dejvická
- jeden pár spojů je v noci odkloněn ze stanice Hostivice přes Prahu-Zličín do stanice Praha- Smíchov severní nástupiště, resp. Praha hl. n.
- všem cestujícím doporučujeme využít přestup ve stanici Hostivice na linku S65, která v pracovní dny navazuje na vlaky od Kladna a míří až do zastávky Praha-Smíchov, Na Knížecí (přestup na metro B Anděl nebo tramvajové linky 4, 7, 12, 14 a 20, 2/5

Tarifní opatření:

- jízdenky PID platí podle své časové a pásmové platnosti (zastávka Praha-Gymnasijní je zařazena do tarifního pásma 0)
- držitelé pouze jízdních dokladů ČD platných pro trať č. 120 z/do stanice Praha-Bubny nebo z/do Praha Masarykovo nádraží mohou cestovat i vyjmenovanými linkami a úseky PID po příslušný den.
- cestujícím, kteří používají aplikace na In-kartě, bude vydán ve vybraných pokladnách ČD (v některých případech průvodčím ve vlaku) na trati č. 120 a 093
- náhradní jízdní doklad platný pro příslušný den