Dramaturgové prošli přes 984 filmů ze 71 zemí, aby pro návštěvníky festivalu vybrali 27 dokumentárních filmů. Celkem 26 filmů pak bude soutěžit o ceny jednotlivých fakult a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 1500 eur.

„Pro letošní ročník se vracíme zpět do krásných prostor naší auly, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Náš pomyslný filmový návrat určitě bude stát za to. Program letos nabídne filmy a diskuze s více než aktuální tematikou, jako je stav české krajiny, welfare hospodářských zvířat či superpotraviny,“ uvedl rektor ČZU profesor Petr Sklenička.

Stavba pavilonu tropického zemědělství na České zemědělské univerzitě 26. září 2019 v Praze.
Nejmodernější trendy a technologie. Univerzity přestavují své kampusy

Součástí festivalu jsou také odborné a popularizační diskuse na prezentovaná témata. Letos se festivalu zúčastní např. geolog Václav Cílek (diskuse k filmu Krajina a půda – klíč k budoucnosti?) či egyptolog Miroslav Bárta (diskuse k filmu Peníze jako vrchol evoluce? A co bude dál?).

Jak se žije hospodářským zvířatům?

Jedním z dalších probíraných festivalových témat bude také blaho a pohoda hospodářských zvířat. Pozvání do diskuze přijali zástupci organizace OBRAZ – Obránci zvířat, která v současnosti usiluje o legislativní zákaz klecových chovů slepic v ČR. Společnost Syngenta představí fungicid pro organické zemědělství.

Ilustrační foto
Biozemědělství? Bez podpory města to nepůjde, říkají farmáři

Pořadateli festivalu je ČZU a Harvest Films. Soutěžní filmy a filmy v rámci informativní projekce se promítají v Aule ČZU. Všechny filmy z programu festivalu je po dobu trvání festivalu možné individuálně promítnout ve Studentském informačním centru univerzity.

Přehled všech filmů 9. ročníku lze najít v online katalogu filmů http://lsff.cz/katalog-filmu/. Vstup na všechny filmy a doprovodné akce zdarma.

Vědci na střeše Národního zemědělského muzea v Praze vysázeli přes 21 zemědělských plodin.
Co pěstovali naši předkové? To se dá zjistit na střeše zemědělského muzea