Projekt nabízí ucelený systém slev a výhod ze všech oblastí, které se života seniorů dotýkají, ať už jde o zdravotnictví, lázeňství, lékárny, služby, ubytování, stravování, cestování, kulturu, sport a volný čas. Praha 8 je první pražskou částí, která se do projektu, jehož hlavním partnerem je Moravskoslezský kraj, zapojila.

„Slevy zajímají všechny generace, ale musí se jednat o slevy skutečné. Už delší dobu jsem pomýšlela na podobný projekt, jehož realizace však není jednoduchá, i proto jsem velmi uvítala možnost rozšíření již zavedeného slevového projektu, který má krajskou záštitu. To, že Praha 8 byla vybrána jako první městská část, mě může jen těšit," řekla zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

„U tohoto projektu vnímám dvě velká pozitiva. Nejedná se o projekt napojený na různé dotace z rozpočtu obce a naopak jde o projekt, který přinese výhody regionálním živnostníkům, kteří mohou získat věrné zákazníky," dodala.

Aktivizace seniorů

Smyslem Senior slevenky je aktivizace seniorů, protože slevy a výhody zvyšují zájem seniorů o své okolí i o sebe sama. Karta je zajímavá také pro poskytovatele, kteří se většinou po zavedení projektu v lokalitě sami hlásí.

Podle místostarostky Ludkové je rozhodně důležité, že jde o projekt do určité míry samofinancovatelný, který není zcela závislý na dotacích a neodčerpává tedy městům a obcím prostředky určené na péči o starší generaci. 

„Senior slevenka má podobu karty, která držitele opravňuje k čerpání slev jednotlivých poskytovatelů z celé České republiky. To znamená, že držitelé z Prahy 8 mohou čerpat slevy poskytovatelů po celé republice, a naopak," vysvětluje princip místostarostka.

Držitelé karty se mohou snadno orientovat podle loga Senior slevenky, které by měli mít poskytovatelé viditelně umístěné ve svých provozovnách. Zájemci o kartu se mohou informovat a od července zakoupit kartu v Centrech aktivizačních programů pro seniory Mazurská i Burešova. Karta Senior slevenky platí do 31. prosince 2015.

Největším poskytovatelem Senior slevenky jsou České dráhy, které držitelům Senior slevenky dávají velkou slevu na roční IN Karty. K projektu se připojilo také přes 20 hotelů a chat v Beskydech a Jeseníkách či cestovní kanceláře.

Mezi poskytovatele patří také lázně, mimo jiné Lázně Darkov, Lázně Luhačovice, Lázně Teplice nad Bečvou, Priessnitzovy lázně Jeseník nebo třeba Konstantinovy Lázně. V nabídce projektu nechybí lékárny, kadeřnictví, pedikúry, masáže, kosmetika, restaurace, kavárny, kultura, hodinoví manželé nebo úklidové služby.

V Praze 8 se prvním poskytovatelem služeb stala Tichá kavárna, která v průběhu prázdnin nabízí držitelům Senior slevenky 15procentní slevu. Mezi dalšími poskytovateli z Prahy 8 jsou zatím například Květinářství Lewisia, fa Masáže Darina Doubková, úklidová firma Hospodyňky S.O.S. či kadeřnické studio Salón Perla.