"Bude omezen provoz na komunikaci Koněvova v Praze 3. Z důvodu rekonstrukce komunikace bude uzavřen úsek Jana Želivského – Buchovcova ve směru z centra," oznámila TSK na webu, kde zveřejnila rovněž objízdné trasy.

Zatímco řidiči osobních automobilů projedou ulicemi Jana Želivského, Jeseniova, Ambrožova, Biskupcova a Buchovcovou se dostanou zpět do "Koněvky", tak šoféři nákladních aut budou muset pokračovat přes Ohradu dolů do ulice Pod Krejcárkem a přes Novovysočanskou zamíří na Spojovací.

Objížďka pro kamiony je tak skoro pět kilometrů, kdežto osobáky urazí pouze zhruba 700 metrů po alternativním úseku. Tento krok je logický, neboť v Biskupcově ulici před kinem Aero by se velká auta těžko vytočila, už takhle relavitně klidná část teď pocítí trochu komplikací, kterou opravy na Žižkově poslední dobou způsobují. "Chtějí odříznout Žižkov od zbytku Prahy a jde jim to dobře," zní jeden z příspěvků na Facebooku. Většina lidé si stěžuje na špatnou komunikaci s občany i na kumulaci uzavírek v třetí městské části.

Aktuální oprava vozovky a chodníků (i doplnění bezbariérových prvků) navazuje na rozsáhlou rekonstrukci Husitské ulice, která navazuje na dolní část Koněvovy. Při zahájení v březnu tento krok Technické správy komunikací způsobil naprostý kolaps. Primátorka Adriana Krnáčová trochu neuvážěně označila stěžující si občany za "zpovykané" Pražany. Ani na začátku prázdnin se situace na Žižkově nezlepšila. Je pravda, že některé části metropole připomínají staveniště víc než městské silnice nebo tramvajové koleje.