Zhruba sedm stovek Pražanů podepsalo ve středu petici proti zrušení Masarykova nádraží. Petici iniciovali starostové středočeských obcí, které jsou plánovaným krokem pražské radnice dotčeny.

Potřebují tisíc Pražanů

„Podepsalo ji hodně přes tisíc lidí, ale abychom dosáhli svého cíle a peticí se muselo zabývat pražské zastupitelstvo, musí to být tisíc podpisů Pražanů,“ prohlásila místostarostka Chýně Věra Kovářová. „Věřím, že další den tisícovku získáme.“

Starostům vadí, že s nimi otázku rušení nádraží, na které zajíždějí vlaky z jejich obcí, nikdo neřešil. „Spojení s Prahou je pro nás prioritní, proto bychom uvítali možnost diskutovat tuto věc,“ uvedl starosta Čelákovic Bohumil Klicpera. „Město by mělo mít ve spolupráci se Středočeským krajem novou dopravní koncepci, která by adekvátní náhradu nádraží řešila,“ dodal.

Nesouhlasí ani„hostující primátor“

Rušení Masarykova nádraží se nelíbí ani starostovi moravské Suché Lozi Petru Gazdíkovi, který tento týden vykonává v hlavním městě funkci „hostujícího primátora“. „Myslím, že tento záměr je ukvapený. Hlavní nádraží kapacitně nestačí, takže nikdo neví, kde by se vlaky vlezly,“ řekl Gazdík.

Pokud petici podepíše tisíc lidí žijících v Praze, bude se jí zabývat zastupitelstvo zřejmě na svém zářijovém zasedání.