HPP11 na Jižním Městě vyhrálo volby se ziskem 32,48 procenta hlasů a koalici uzavřelo s TOP 09 a ANO 2011. Dohromady mají ve 45členném zastupitelstvu 32 hlasů. Zastupitelé zvolili také osm radních.

„Budu se snažit být takovým starostou, abych se znovu dočkal takového potlesku jako dnes," řekl Štyler.

Zaměřit se chce zejména na majetkové záležitosti Prahy 11. „Všechny smlouvy a smluvní závazky radnice budou na webu městské části a každý občan bude mít přístup k informacím. Dalším krokem bude konsolidace rozpočtu a stabilizace zbývajícího majetku," řekl Štyler v projevu před samotným hlasováním.

Zastupitelé rovněž zvolili tři zástupce starosty a tři radní. Prvním zástupcem starosty se stal Ladislav Kos (HPP11), místostarostou za ANO byl zvolen Petr Jirava a třetím zástupcem starosty se stal za TOP 09 Jakub Lepš. Radními pak budou ještě Šárka Zdeňková a Petr Lukeš (oba HPP11) a Jan Říčař (ANO).

Ve vedení městské části usednou jako radní rovněž Stanislav Urbánek (TOP 09) a Ondřej Prokop (ANO). Ti však budou takzvaně neuvolněni, tedy nebudou dostávat od radnice plat. Ve skončeném volebním období měla rada městské části sedm uvolněných členů.

Jednou Štylera sledovali, podruhé napadli

Aktivista Štyler léta kritizoval minulá vedení radnice a do podvědomí médií i obyvatel se dostal mimo jiné tím, že jej před volbami v roce 2010 sledovala agentura ABL, která patřila exministru dopravy Vítu Bártovi (VV). Štylera dokonce neznámý útočník napadl a aktivista skončil v nemocnici.

Štylerovo hnutí má ve 45členném zastupitelstvu celkem 18 míst. O polovinu méně jich bude patřit ANO a pět křesel obsadí TOP 09. Čtyři mandáty získala ČSSD a po třech ODS, KSČM a sdružení Jižní Město-náš domov, za které kandidoval dlouholetý starosta Mlejnský, který byl původně členem ODS, letos ale stranu opustil.