Novým starostou Prahy 2 se stal dosavadní místostarosta Jiří Paluska (ODS). Na své ustavující schůzi o tom rozhodli noví zastupitelé městské části. Zároveň na základě dohodnuté koaliční smlouvy mezi ODS, ČSSD a Stranou zelených zvolili místostarosty a jednotlivé radní.

Paluska získal 18 z 27 odevzdaných hlasů. V radě městské části mají občanští demokraté pět křesel, sociální demokraté tři zástupce a SZ jednoho. Devět členů měla rada městské části i v předchozím volebním období.

Rada

Za ODS se místostarosty stali Jan Vaněk a Václav Vondrášek, za ČSSD Michaela Marksová-Tominová a Jan Pech. Radními se stali ještě Michal Bočan a jako neuvolněná radní dosavadní starostka a nyní poslankyně Jana Černochová (oba ODS). Za ČSSD v radě usedla ještě Marie Vlková a za SZ Kateřina Jechová.

Sdružení Občané za spokojené bydlení, které ve volbách skončilo třetí, získalo stejně jako druhá TOP 09 osm zastupitelských křesel. Představitelé ODS už dříve uvedli, že dohoda s Občany za spokojené bydlení by byla zřejmě obtížná. Zástupci sdružení totiž proti radnici několikrát vystoupili, organizovali také petici.

ODS volby v Praze 2 vyhrála

Volby v Praze 2 vyhráli občanští demokraté. ODS, ČSSD a SZ budou mít v pětatřiceti­členném zastupitelstvu 19 mandátů.

Zastupitelé na zasedání uctili minutou ticha památku zastupitelky Evy Paulové (ODS), která v pondělí podlehla vážné chorobě. Osmapadesátiletá Paulová od roku 2006 působila jako zástupkyně bývalé starostky Černochové, na radnici zodpovídala za oblast sociální a bytové politiky, školství a mládeže.