„Hned, co jsme v roce 2016 schválili v zastupitelstvu ukončení nevýhodné smlouvy, kterou Praha 6 pronajímala Polikliniku Pod Marjánkou soukromníkovi, tak se na nás snesla kritika, že výpověď byla špatně provedena, že jsme neoprávněně vyplatili odstupné, které ale bylo spočítané důkladným auditem Ernst & Young, a podobně," uvedl Kolář.

Radnice musela platit 

Městská část Praha 6 má Polikliniku Pod Marjánkou ve správě už od roku 2008. V roce 2010 ji pronajala soukromé firmě na dobu 30 let. Vyplacenou částku kritizovala opozice.

Nájemce však podle Koláře budovu pronajímal dál 60 podnájemníkům, z čehož měl ročně částku 7,5 milionu. Radnice musela po vypovězení smlouvy nájemci zaplatit náklady na provedené rekonstrukce na budově.

Nyní polikliniku spravuje společnost SNEO. Tu vlastní Praha 6. Městská část také připravuje rekonstrukci polikliniky a chce ji rozšířit o dostavbu pro umístění LDN, která by měla stát 100 milionů. Opravy ovšem zpomalilo řízení ministerstva kultury o prohlášení budov za kulturní památku. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Městská část proti němu provedla rozklad.