"Od pana Ondráčka jsme neslyšeli jedinkrát jakoukoli větu o tom, že to považoval za životní chybu a že ho to mrzí. Že prostě není rozumné mlátit lidi obuškem v době, kdy tady vládne totalita," řekl Rakušan. Komunisté podle něj navíc vnímají Ondráčkovo počínání v roce 1989 jako "téměř hrdinské". "Pokud mají komunisté takový přístup, tak prostě nemohou počítat s naší podporou," doplnil.

Ondráčka nebude podporovat ani ČSSD. "Podporovat někoho, kdo se v rámci Palachova týdne podílel na potírání demonstrací, by nebylo úplně rozumné. Je to určitě v rozporu s demokratickými principy po roce 1989," řekl předseda poslaneckého klubu sociální demokracie Jan Chvojka.

Starostové také zopakovali své návrhy na úpravu rozpočtu, zejména zvýšení peněz na platy učitelů o 15,6 miliardy korun. Podle poslankyně Věry Kovářové sice rozpočtový výbor návrh nepodpořil, STAN ale bude apelovat na ostatní strany ve Sněmovně, aby se přesto k razantnímu zvýšení peněz pro učitele přiklonili.

STAN také podpoří návrhy ostatních stran na zvýšení peněz na sociální služby. Naopak bude hlasovat proti návrhu ANO, který navrhuje přidat takzvanému agropotravinářskému komplexu jednu miliardu korun, o kterou by se snížila podpora venkova.