Příznivci hostince se obávají, že radnice bude muset zvolit vyšší nabídku jiného zájemce. Uspořádali proto petici. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09) slíbil, že převod nájemní smlouvy rada schválí.

Nájemce již radnici požádal, aby posvětila změnu nájemní smlouvy za nezměněných podmínek. Rada záměr zveřejnila a o prostory se přihlásila další firma, která nabídla vyšší nájem.

Příznivci hospody se obávají, že radnice bude muset vyšší nabídku přijmout. Na podporu oblíbené hospody, která je proslavená tradičním stylem i svéráznou obsluhou, proto uspořádali kampaň. „Není to nátlaková akce na radnici, ale vyjádření podpory,“ řekl organizátor petice Matouš Hájek.

Hostinec podporuje školu pro zrakově postižené a nevidomé děti

Pod petici, která zrušení hostince U Černého vola odmítá, se během jednoho dne na internetu podepsalo téměř tři tisíce lidí. „Toto je jeden z mých nejdůležitějších podpisů pod petici v životě. Prosím všechny, aby pomohli tomu, aby nezvítězil jen komerční zájem, a my tak nepřišli o legendární místo v Praze,“ napsal například na internetové stránky petice jeden z příznivců.

Podle Lomeckého je obava lidí o osud hospody zbytečná. „Nic nebrání tomu, aby na příští radě (13. prosince) byl pronájem schválen za stejných ekonomických podmínek,“ řekl Lomecký novinářům. Hostinec totiž podle něj podporuje školu Jaroslava Ježka pro zrakově postižené a nevidomé děti. To by mu mělo pomoct zvrátit vyšší nabídku konkurence.