K pochodu zve Život 90 širokou veřejnost, pro prvních 100 účastníků jsou připravena žlutá trička, občerstvení je zajištěno pro všechny.

Pochod je doprovodnou akci sbírky Jde nám o Život, která má za cíl vybrat pro Senior telefon 25 tisíc korun. Organizace Život 90 nemá vlivem zkrácených dotací dost peněz na jeho provoz. „Senior telefon je jedinou bezplatnou a nonstop fungující službou pro seniory u nás," říká Jan Lorman, ředitel spolku Život 90, který linku provozuje.

„Jen hovorné této linky stojí měsíčně 25 tisíc korun, celkové náklady jsou ale každý měsíc desetkrát vyšší. Podpora této nevýdělečné služby státem každý rok klesá a my v současné době dokážeme Senior telefon ufinancovat do října letošního roku," dodal.

Káva jako posilovač před cestou

Pochod odstartuje v 8 hodin ráno ze sídla Života 90 v ulici Karolíny Světlé 18 v Praze 1, kde účastníci dostanou kávu a žlutá trička, která jsou symbolem organizace. Telefonní sluchátko, které vyrobili senioři v rámci výtvarných dílen Akademie seniorů Života 90, bude pak během dne putovat až na horu Říp. Tam bude akce v 16 hodin ukončena vypuštěním žlutých balonků a krátkým tanečním číslem.

Michaela Sladká, autorka pracuje v organizaci Život 90