Objekt patří městské části Praha 6. Se squattery, kteří do objektu vnikli, dnes vyjednávali hasiči, policisté i zástupci obvodu. Starosta Ondřej Kolář squatterům slíbil, že situaci kolem objektu projedná za dva týdny zastupitelstvo, pokud opustí budovu. Část z nich skutečně budovu opustila, jiní zůstávají. Proti squatterům bylo zahájeno trestní řízení. Za neoprávněné obsazení domu jim hrozí pokuta či dvou nebo tří leté vězení. 

| Video: Youtube

Středisko pro seniory 

Squatteři ve svém prohlášení oznámili, že chtějí budovu používat.  „V usedlosti Šatovka chceme vytvořit prostor pro setkávání lidí, kteří chtějí tvořit, vzdělávat se a žít bez nutnosti vlastnit, profitovat, generovat zisk," oznámili. Městská část má ale s objektem jiné plány. V Šatovce má vzniknout středisko pro seniory. 

„Byly by tam menší domky pro seniory a bude to fungovat i jako komunitní centrum," řekl starosta Kolář. Squatteři ale uvedli, že se tyto plány nenaplňují. "Prostory, které poslední léta plní jen zatuchlina nesplněných slibů jeho správců a lží ctnostných ochránců soukromého vlastnictví, si podle nás zaslouží svěží vichřici," řekli.

Se squattery se nedá jednat 

Podle starosty Koláře se ale se squattery jednat nedá.  „Poté, co jsem slezl dolů, mě skupinka jejich příznivců začala obviňovat z protiprávního jednání a ze lží. Proti tomu jsem se pochopitelně ohradil a situace se začala velmi vyhrocovat. S těmito lidmi se opravdu nedá jednat, pletou si jednání s vyjednáváním. U mě si tím definitivně zavřeli poslední dveře,“ uvedl starosta na sociálních sítích. 

Podle mluvčího Prahy 6 Ondřeje Šrámka město poskytlo policii statické posudky, ze kterých vyplývá, že pobyt v Šatovce není bezpečný. Squatteři obsadili Šatovku už před dvěma lety. 

Z bezpečnostních důvodů tehdy ale areál opustili. Squatteři ale slibům o tom, že radnice budovu opraví, moc nevěří. „Pan starosta nabídl totéž co před dvěma lety a my už víme, že se pak neprojednalo nic," řekl zástupce squatterů.