„Fortuna je tradiční česká značka s více než třicetiletou historií. V době, kdy jako první sázková kancelář u nás přijímala první tikety, se na zápasy nároďáku chodilo do Sportovní haly. Dnes je místo nejenom základnou Sparty, ale tak jako před lety i prostorem, kde probíhají významné kulturní a společenské akce. Při úvahách nad novým názvem proto poměrně jednoznačně převládl názor, že než lidem nabídnout další z mnoha arén, bude lepší, když jim vrátíme starou dobrou Sportovní halu,“ uvedl Ondřej Šnaidauf, manažer sponzoringu sázkové kanceláře Fortuna.

Sportoviště dokončené v roce 1962 dalo nový domov českému hokeji, který se do ní „přestěhoval“ z legendární Štvanice, v dobách své největší slávy hostila nejenom hokejové šampionáty, ale také mistrovství v krasobruslení, házené nebo volejbalu. Z nespočtu koncertů stojí za připomenutí třeba vystoupení Johnnyho Cashe v roce 1978. V porevoluční době hala nesla hned několik názvů.

Magická fontána na Výstavišti Praha.
OBRAZEM: Příběh Františka Křižíka. Magická fontána zahajuje novou sezónu

„Sázková kancelář Fortuna v rámci svého partnerství s HC Sparta Praha s potěšením přivítala možnost dát místu, kde sváděli nezapomenutelné bitvy hráči jako Jan Gusta Havel, Jiří Hrdina, Jiří Holeček či Jaroslav Hlinka, nové jméno. Rozhodla se přitom ctít tradici, v Holešovicích od začátku května nestojí Aréna, ale Sportovní hala Fortuna,“ uvedl manažer Fortuny Petr Šrain.