Zástupci radnice při setkání s občany prezentovali simulaci dopravní situace v případě, kdy by došlo k omezení průjezdu právě opravované Hlavní ulice. „Simulace ukázala, že když zavřeme tuto komunikaci, tak tím jen přesuneme problém na okolní místa. Musíme se zabývat Spořilovem jako celkem. Pro hledání řešení necháme vypracovat studii a její základem je právě tato simulace,“ vysvětlil občanům místostarosta Prahy 4 Oldřich Pražák. Shodu tak našel s petičním výborem, který původně sehnal stovky podpisů pro výrazné omezení průjezdnosti Hlavní ulice.

Zpomalovací prvky odradí

„Ale stále trváme na tom, aby se zde objevily zpomalovací prvky, které odradí řidiče, kteří místo využívají jako zkratku,“ sdělil Tomáš Ledvina z Občanského sdružení Spořilov. Místostarosta Pražák slíbil, že k takovým úpravam dojde brzy na třech místech Hlavní ulice.

Návštěvníci včerejší prezentace také sdělili radnici své obavy z dalšího zhoršování dopravy kvůli plánované bytové výstavbě. „Ochráníte nás před plánovaným sídlištěm Trojmezí?“ zeptala se Petra Houtecká. Uvažovaný projekt sice nebude na území Prahy 4, ale hrozí, že stovky jeho rezidentů by přes Spořilov jezdily na dálnici. „V životě nedopustíme, aby odtamtud vedla doprava na Spořilov. Stavitel to bude muset nějak vyřešit,“ slíbil Pražák.