Z klidné obytné Hlavní ulice na Spořilově se postupem času stala rušná silnice. Řidiči ji využívají jako zkratku mezi dálnicí D1 a Jižní spojkou. Hustý provoz obtěžuje stovky místních obyvatel a ti bojují za zklidnění dopravy peticí. „Od začátku roku podepsalo petici 1700 lidí, mezi nimi i mnoho osobností veřejného života,“ sdělila Jana Ledvinová z Občanského sdružení Spořilov. Aktivita občanů podle ní směřuje k tomu, aby Hlavní ulice opět sloužila pouze místnímu provozu.

Simulace bude k vidění ve škole

Radnice Prahy 4 se na základě petice rozhodla zadat vypracování dopravní studie, která doporučí budoucí úpravu oblasti. Již příští týden bude hotova dopravní simulace, která je důležitým podkladem pro vznik studie. Občané si budou moci simulaci prohlédnout poslední květnový den v Základní škole v ulici Jižní na Spořilově. „Ukáže, jak bude vypadat doprava na Hlavní ulici v následujících pěti letech,“ uvedla Markéta Aulová z radnice Prahy 4.

Pozornost vedení Prahy 4 není podle Aulové soustředěna pouze na Hlavní ulici, ale na celý Spořilov. „Musí jít o komplexní řešení, jinak to nemá smysl. Přece nemůžeme problém jen přesouvat na lidi v jiných ulicích. Správný postup nám doporučí dopravní studie,“ dodala Aulová. Také Občanské sdružení Spořilov si počká na výsledky studie a na jejich základě se rozhodne o dalším postupu.

Dokončení naleznete v sobotní vydání Pražského Deníku ( 12.5.2007 ) na str. 8