Projekt Kočičí přání vymyslela Františka Kernová společně s kamarádkou Lenkou a dalšími. „Chtěli jsme sbírku pro kočky v útulcích, která bude zároveň absolutně transparentní a nepřipraví útulky ani o halíř z toho, co jim lidé pošlou,“ vysvětlila Františka. Od pátku 15. prosince se na webových stránkách www.kociciprani.cz objevily profily koček z útulků a jejich vánoční přání, které jim můžou zájemci splnit.

„Vy si vyberete kočku, kterou chcete obdarovat a přímo na účet té dané organizace pošlete peníze. Na oplátku pak dostanete fotku kočky s dárkem. Chceme tím podpořit i adopce zvířat z útulků. Podotýkám, že většině těchto organizací nepřispívá na provoz město ani stát,“ doplnila zakladatelka projektu Kočičí přání.

Malým šelmám tak můžete posláním peněz koupit například oblíbené granule, losové kapsičky, stelivo nebo i přepravku, aby se zvířeti lépe cestovalo k veterináři. Přispět můžete třeba bílé Sněhurce z Chocně. Sněhobílá kočka s modrýma očima pobývala v létě na vesnici u chalupy, kde sem tam dostala něco k snědku, jinak o ni postaráno nebylo. S přicházející zimou se obyvatelka chalupy stěhovala zpět do bytu, kam si kočičku vzít nechtěla. Tak se Sněhurka ocitla v choceňském útulku.

„Brzy jsme zjistili, že kočička je úplně hluchá. V novém prostředí si pomalu zvykla a stala se z ní mazlivka. Moc by si od Ježíška přála Granule Fitmin Cat For Life Chicken,“ uvedli pracovníci z útulku Mňau SOS, kde Sněhurka nyní bydlí. Mouratou kočku Gracy z Bzence zase někdo vyhodil ven v krabici. Největší radost byste ji udělali konzervou s pstruhem za 399 korun.

Krátkosrstá Laura, o kterou se už nemohla starat její původní majitelka, by si zase přála přepravku za 719 korun, aby si zpříjemnila cestu ke zvěrolékaři. Kočce můžete ale takzvaně naplnit misku. „Naplnit misku znamená poslat kočce příspěvek na její pobyt v útulku. Péče o zdravou kočku stojí kolem 400 korun za měsíc a útulky se starají o desítky zvířat, příspěvek v jakékoliv hodnotě je tedy velmi vítaný. Vloni se nám na Vánoce podařilo dokonce vybrat 2 260 000 korun,“ uzavřela Františka Kernová.

Dárek konkrétní kočce z útulku můžete vybrat tady.