V čele stojí trojice mužů, kteří jsou porotci televizní soutěže amatérských kuchařů Master Chef - Miroslav Kalina, Marek Fichtner a Marek Raditsch. Mezi další známá kuchařská jména patří třeba Jan Punčochář, Jaroslav Žídek, Jiří Král, Jana Bílková, Titus Eliáš či šéfkuchař z pořádající restaurace AvantGarde Jan Kvasnička.

Festival nabídne návštěvníkům nejen přední českou gastronomii prostřednictvím jedinečných menu, ale i díky škole vaření a dalším tematickým akcím, například workshopům. Nejlepší osobnosti českých restauračních kuchyní poznají návštěvníci festivalu i osobně, protože šéfkuchaři budou své pokrmy prezentovat, budou s hosty diskutovat u stolu.

„Asi nejvíce se těším na čtvrteční večeře Chef´s Table, které beru jako vrchol každého týdne na festivalu. Jídla připravuje vždy pětice šéfkuchařů. Atmosféra na těchto setkáních je doslova úžasná, přátelská, milá a v podstatě se nikomu nechce domů," podotkl ředitel festivalu Karel Šimůnek z restaurace AvantGarde.

Duely dvou šéfkuchařů

Kromě oblíbených Chef´s Table jsou hodně sledované i takzvané Duely, kdy proti sobě nastoupí dva šéfkuchaři. Tak tomu letos bude třeba u dvojice Marek Raditsch a Jaroslav Žídek, který, ač Čech, vaří na Slovensku a tam patří mezi nejpopulárnější šéfkuchaře. Pětichodové menu bude 13. ledna vařit i nejlepší kuchaře Belgie Filip Clayes, který se pyšní ziskem dvou michelinských hvězd.

„Už druhý roční ukázal, že o festival je zájem a věřím, že vzestupná tendence ve druhé ročníku bude nyní pokračovat. Velice nám záleží na tom, aby návštěvníci nejen konzumovali, ale také se zapojili do příjemných diskusí u jednotlivých stolů nebo doslova akčně na workshopech a škole vaření. Letos se na škole budou připravovat mušle všeho druhu, od slávek k ústřicím," dodal Karel Šimůnek.

Více se o festivalu včetně rezervace dozvíte ZDE.

Čtěte také: Šéfkuchař Jan Kvasnička: Kuchařina je neskutečně ješitné řemeslo