Rekonstrukcí projde v dohledné době také sedm dětských koutků přímo v prostorách u odletových čekáren. V loňském roce odbavilo Letiště Praha odhadem téměř 1,5 milionu cestujících s dětmi.

Pašování úhořů do Vietnamu
Na letišti zadrželi pašeračku úhořů. Do Vietnamu jich vezla desetitisíce

„Jedním z dlouhodobých cílů Letiště Praha je rozšiřování a zkvalitňování služeb pro rodiny s dětmi, které pro nás představují důležitý zákaznický segment. Proto letos před hlavní letní sezónou přicházíme s novou službou, která cestujícím s dětmi zajistí snazší a pohodlnější průchod letištěm," uvedl Jakub Puchalský, výkonný ředitel korporátní a marketingové komunikace pražského letiště.

"Jedná se o samostatnou bezpečnostní kontrolu na Terminálu 2, opatřenou hravým designem a obsluhovanou speciálně vyškolenými bezpečnostními pracovníky," vysvětlil.

Proškolení zaměstnanci

Speciálním školením pro práci na samostatné bezpečnostní kontrole pro rodiny s dětmi projdou všichni zaměstnanci bezpečnostní kontroly letiště, přibližně tedy 500 zaměstnanců.

Kromě speciální bezpečnostní kontroly na Terminálu 2 mohou cestující s dětmi na Letišti Václava Havla Praha využít také celkem deset dětských koutků, mini koutků a větších prostor zvaných „baby rooms“.

Letiště Václava Havla.
Cestující se budou virtuálně svlékat. Letiště Praha pořídí celotělové skenery

Nejnovější z dětských koutků byly letos otevřeny u výdeje zapsaných zavazadel na Terminálu 1 nebo v komerční zóně na Terminálu 2. Sedm dětských koutků umístěných přímo u nástupních gatů v tranzitní části letiště projde rekonstrukcí.

K bezplatnému zapůjčení nabízí letiště pro cestující s dětmi také desítky kočárků, které jsou určeny k pohodlné cestě s dítětem od přepážky odbavení až po nástup do letadla, kde se kočárek vrací. Většina toalet v prostorách letiště, včetně pánských, jsou navíc vybaveny přebalovacími pulty.

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) otevřela 19. listopadu 2018 v prostorách Letiště Václava Havla Praha nový hangár S pro kontrolu letadel v rámci tzv. traťové údržby. Při ní se provádí celková kontrola letadla i jeho jednotlivých částí, doplnění p
OBRAZEM: Na pražském Letišti Václava Havla mají nový hangár. Slouží k údržbě