Okamura uvedl, že SPD nepodpoří žádnou vládu, která by nepodpořila program hnutí. "Jdeme prostě za programem. Můžeme slevit z některých bodů, můžeme hledat programové průsečíky, můžeme nějakým způsobem udělat kompromisy, ale nesmí být cílem nějaká teplá korýtka a nesmí být cílem vyměnit program za nějaké osobní výhody," řekl dnes Okamura na tiskové konferenci. Dodal, že debatu o vládě s ostatními strany nevylučuje. "Máme určité indicie, že by se jednání mohla posouvat," podotkl Okamura.

Podle Fialy se situace velmi rychle mění a SPD nyní nemá k čemu zaujímat stanovisko. "Máme na stole rodící se vládu Andreje Babiše. Pan Babiš nám ještě nepředstavil ani personální, ani programový koncept té vlády," řekl Fiala.

Hnutí SPD se usneslo, aby předsednictvo při jednáních o sestavení vlády nebo podpoře vlády postupovalo v zájmu prosazování svého programu.

Konference SPD v usnesení vyzvala své regionální kluby, aby udělaly vše pro úspěch v komunálních a senátních volbách. Podle delegátů je potřeba posílit členskou základnu a organizovat volební kampaň v okresních a krajských městech a v senátních obvodech.

SPD rozhodně vystoupí proti pokusům EU o další demontáž suverenity ČR, uvádí usnesení celostátní konference.

Hnutí SPD v říjnových parlamentních volbách skončilo na čtvrtém místě se ziskem 10,6 procenta hlasů. V Poslanecké sněmovně hnutí zastupuje 22 poslanců.