„Zatím nemáme informace o mimořádných událostech na hraničních přechodech se Slovenskem, odkud lze příjezd fanoušků očekávat. Situace se ale může rychle změnit,“ řekla Deníku tisková mluvčí Kateřina Jirgesová.

Nejrizikovější událost roku

Počet nejtvrdších známých ruských fotbalových příznivců se odhaduje asi na čtyři stovky, celkem jich přijede asi tisícovka. Policisté radí veřejnosti, aby, kdo nemusí, mezi 18 a 21 hodinou na Letnou raději nechodil. Policie totiž očekává střety mezi českými a zahraničními skupinami osob před i po zápasu. Očekává se rovněž, že budou ozbrojeni noži, tyčemi a řetězi. „Na veřejný pořádek bude dohlížet více policistů než obvykle. Jejich počet bude podle potřeby adekvátně přizpůsoben. Žádné výtržnosti nepřipustíme,“ sdělil náměstek ředitele pro uniformovanou policii Zdeněk Bezouška. Vpohotovosti tak bude pořádkový oddíl, jízdní policie a autohlídky pohotovostní motorizované jednotky.

Není bez zajímavosti, že hlavní postava tvrdého jádra zahraničních výtržníků je údajně už vPraze. „Je ubytován vjistém luxusním hotelu jako úctyhodný a bohatý klient. Zhotelového soukromí se snaží plánovat a řídit místa střetů mezi oběma tábory,“ řekl našemu listu důvěryhodný policejní zdroj. „Hodnotíme tento zápas jako nejrizikovější sportovní událost tohoto roku,“ řekl Václav Kopečný zprotiextremistického oddělení PČR.