Na hřišti strahovského tréninkového centra přivítají od 17.30 tým Dukly Banská Bystrica, sedmého celku slovenské ligy.

„To je fajn informace, moc se těším,“ citovaly sparťanské stránky slovenského fotbalistu ve službách letenského klubu Radoslava Zabavníka. Reagoval tak na zprávu o konání zápasu.

„Samozřejmě budeme chtít vyhrát,“ dodal sparťanský obránce, který nenastoupí proti „cizím“. „Z týmu Banské Bystrice znám Tomáše Libiče a také Pánčika.“

Sparta do utkání nevstoupí s kompletním kádrem. Chybět budou reprezentanti do jedenadvaceti let Kadlec, Kolář, Hušek a Zlámal, kteří se do přípravy zapojí až v pondělí. „A Slepičku na hřiště patrně nepustí drobné zdravotní problémy,“ doplnil člen představenstva a vedoucí komunikace Sparty Lukáš Přibyl.

Naopak premiéru by si měl v letenském dresu odbýt David Limberský. Další sparťanská posila Ondřej Kúdela je v Kanadě na mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Slavia míří na sever Čech. Duel s Teplicemi odehraje zítra od 16.00 na hřišti v Modré, vísce ležící nedaleko Verneřic… Správně, rodiště Vladimíra Šmicra možná přivítá návrat hvězdy do slávistického dresu po 11 letech!

„Šmicrův kontrakt v Bordeaux skončí v sobotu, uvidíme, zda se podaří vyřídit formality, aby mohl nastoupit,“ tvrdí Ondřej Zlámal, tiskový mluvčí Slavie.

Rozhodně stále platí: Šmicer se dál připravuje s klubem, ale v případě slušné nabídky z ciziny může odejít.

Jistě tedy Slavia představí jedinou posilu, bývalého sparťana Ladislava Volešáka. Teprve včera poslala na fotbalový svaz potvrzení o uhrazení dluhů bývalému hráči Zbončákovi a byly ji znovu povoleny přestupy.

Aktuální zájem směřuje k bývalému jabloneckému útočníkovi Zdeňku Šenkeříkovi z tureckého Malatyasporu. Slavia ukončila o den dřív soustředění na Švýcarské boudě v Krkonoších, včera měli hráči volno.

Původně chtěla odehrát teď hned dva zápasy v jeden den a prozkoušet širší kádr. Jenže z toho sešlo.

Krajčík a Švento dostali volno a odjeli domů na Slovensko, po šampionátu jedenadvacítek odpočívá i Švec, další čtyři muži jsou na mistrovství světa dvacítek v Kanadě, Latka je stále zraněný. A Kratochvíl, vracející se z hostování na Kladně, cestuje na testy do kazašské Astany.

Tým se ukáže znovu v zápase na hřišti ve čtvrtek v 9.30 v Čelákovicích.