Složkám záchranného systému Sparta rozdala přes 8 tisíc vstupenek, lze tak opět očekávat vysokou návštěvu. A možná i atak rekordu ročníku, který platí od neděle, kdy zápas proti Třinci, jenž byl rovněž do projektu zahrnut, vidělo 14.020 diváků. Pražané nastoupí znovu v historických uniformách záchranářů, aktuální záchranářské úbory opět oblečou trenéři.

Dresy půjdou do aukce

Dresy půjdou následně do aukce, jejíž výtěžek bude přidán k výnosu z dražby výročních dresů z loňského prosince a celá částka poputuje na konto Nadace policistů a hasičů a Vojenského fondu solidarity.

Tradiční klub propojil legendy ze sparťanské historie s velikány svých oborů. Miroslav Kuneš tak měl díky Zdeňku Nytrovi možnost poznat, co skýtá práce profesionálního hasiče, Lubomír Pěnička se setkal s bývalým ředitelem pražské záchranné služby Františkem Ždichyncem, Jan „Gusta" Havel vytvořil dvojici s generálporučíkem Jiřím Kolářem, zástupcem policie, a Pavel Richer vyzpovídal v Leteckém muzeu Kbely třiadevadesátiletého brigádního generála Bočka.

Boček je držitelem Řádu Bílého lva

Válečný hrdina je posledním pilotem Royal Air Force žijícím v Čechách, který se zapojil do letecké bitvy o Británii. Má za sebou 26 operačních letů, nalétal 73 hodin a 50 minut. Prezident Václav Klaus ho v říjnu 2010 vyznamenal Řádem Bílého lva za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost.

„Tohoto vyznamenání si cením nejvíce, vyšší už tu nemáme," uvedl Boček, který zavzpomínal i na léta v kokpitu. „Když jsme začali pilotovat spitfire, to byl kočár, na to se nedá zapomenout. To letadlo doteď znám do posledního detailu," řekl.

Pozvání bylo pro jmenované zástupce a velikány svých oborů velmi příjemným překvapením. „Je to úžasná akce. Všichni jsme rádi její součástí a jsme vděční, že nám někdo takto poděkuje," ocenil Boček.

Čtěte také: Sparta rozstřílela Třinec 12:3, dala tři góly za 65 vteřin