Devátý ročník soutěže, jež je ve svém oboru považována za nejprestižnější, právě vstupuje do závěrečné fáze. Vítězové budou známi za měsíc. Nejvíce želízek v ohni má právě metropole.

„Do klání se letos přihlásilo rekordních 42 projektů ve čtyřech kategoriích,“ uvedla za pořadatele Kamila Čadková. Mezi nominované rezidenční projekty patří nepříklad Statenický mlýn v blízkosti Prahy, obytný soubor Na Krutci v Praze 6 nebo Vila Park Jinonice v Praze 5. Nominace mezi hotely získal z Prahy kromě hotelu v Perlové také Dům u Zlatého anděla. „Jeho rekonstrukce se mi velmi líbí. Oceňuju, že se nebáli vystoupit se současným designem.

U hotelů se ale musí posuzovat také to, jak se v nich budou cítit hosté,“ řekl pražský architekt Zdeněk Lukeš. Hotel v Perlové považuje rovněž za zajímavý. „Jen mě mrzí, že v jedné části zůstalo kasino, které architekturu trochu degraduje,“ řekl. Kvalita staveb se prý v poslední době velmi zlepšila. „Praha je nejbohatší město, proto se tu staví nejvíc.VBrně je toho také hodně, hlavnímu městu ale konkurovat nemůže,“ dodal Lukeš.