Slavnostní vyhlášení se konalo v pondělí odpoledne na Staroměstské radnici. Finálovou desítku ocenil náměstek primátora Josef Nosek.

Už v červnu

Vítězný návrh bude zdobit tramvaj typu T3, která bude od června po dobu šesti měsíců jezdit na běžné lince městské hromadné dopravy. Autoři vítězného návrhu vůz při jeho nasazení slavnostně pokřtí a absolvují s ním první jízdu.

Spolu s dalšími devíti třídami, které z více než 200 návrhů postoupily do veřejného hlasování, navštíví Muzeum Městské hromadné dopravy, kde je průvodci seznámí s historií veřejné dopravy v Praze a se zajímavostmi ze současnosti.

Podvod

Na platné výsledky soutěže, která začala loni v říjnu, si museli školáci několik měsíců počkat. Na začátku prosince minulého roku magistrát a dopravní podnik soutěž zastavily, protože veřejné hlasování bylo zmanipulováno a původní vítězný návrh Otíkova prima cukrárna vyhrál podvodem. Do ankety totiž někdo zapojil hlasovacího robota a svého favorita tak během několika hodin dotlačil k vítězství.

Pořadatelé soutěž spustili opět v únoru. Cílem metropole a pražského dopravního podniku bylo přitáhnout soutěží pozornost a zájem dětí k veřejné dopravě.

Čtěte také: Podvodník zmanipuloval dětskou soutěž o podobu tramvají

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/podvodnik-zmanipuloval-detsko20111202.html