Soutěž je divácky atraktivní zejména pro rodiče s dětmi, připomněl za organizátory Vít Pernica. „Diváci jsou vřele vítáni, vstup na stadion je volný," doplnil.

Mezi soutěžními disciplínami nechybí překážkové běhy, štafety ani požární útok. Asi nejsledovanější součásti klání – útoku se stříkáním vody na cíl – patří sobotní dopoledne při tréninku; vlastní soutěžení v této disciplíně pak začne hodinu po nedělním poledni. „Soutěže se účastní 30 družstev dorostenců a dorostenek," poznamenal Pernica.

Více čtětě ZDE.

Útočí se potichuPožární útok s překážkami CTIF (podle mezinárodních standardů, které se v hasičských soutěžích stále více prosazují právě s ohledem na možnost měření sil v mezinárodním měřítku): disciplína, jíž se účastní 9 členů družstva, z nichž jeden je velitel. Celé družstvo postupně překonává několik překážek: vodní příkop, bariéru, tunel, lávku.

V prvním úseku jsou družstvem rovnoměrně rozmístěny hadice. V druhém úseku se nacházejí dvě džberové stříkačky, se kterými musí družstvo zdolat nástřikové stěny. Třetí úsek zahrnuje vázání uzlů a přiřazování technických prostředků. V posledním úseku podává velitel družstva hlášení rozhodčímu. To je jediný okamžik, kdy velitel může mluvit; jinak se celá disciplína odehrává mlčky.

Čtěte také: V Praze odstartovalo hasičské mistrovství republiky