Sitta, který se podílel na odhalování padělků, také uvedl, že byl DPP vyzván, aby své původní tvrzení dementoval. Vyplývá to z tiskového prohlášení. DPP si podle jeho mluvčí Ilony Vysoudilové stojí za svým pátečním tiskovým prohlášením, tedy že vykoupených falešných jízdenek bylo 0,1 procenta celkového objemu.

Falešné jízdenky se objevily poté, co si lidé přišli vyměnit staré jízdenky za nové. Od 1. července totiž dopravní podnik zdražil jednorázové jízdné. Sitta řekl 14. června v rozhovoru pro Radiožurnál, že falešná mohla být až třetina vyměněných šestadvacetikorunových jízdenek. Podle něj byly padělky kvalitní a neodhalí je ani běžná kontrola pod UV lampou či chemická reakce v označovacím poli. Právě těmito způsoby podle Sitty zkoumal DPP pravost jízdenek.

Podle Sitty bylo třetí den výkupu zjištěno v největším sběrném a výkupním místě (Centrální dispečink DPP) vysoké procento padělaných šestadvacetikorunových jízdenek. "Jako závěr místního šetření bylo za přítomnosti policie a vedoucího interního auditu stanoveno velmi rezervovaným odhadem, že jde o padělky v celkové hodnotě min. 30.000 Kč a že jde o třetinu z vykoupených jízdenek v nominální hodnotě 26 Kč," stojí v tiskovém prohlášení. Není tak prý pravdivé tvrzení DPP, že zde k 14. červenci vykoupil jízdenky v celkové hodnotě 7176 korun.

Sitta dále píše, že byl 15. července po rozhovoru pro ČT24 kontaktován tiskovou mluvčí a poté i generálním ředitelem DPP, kteří ho vyzvali, aby svá prohlášení dementoval a všechna další s nimi konzultoval. "Pan Sitta by se měl vyjadřovat ke známkám ochrany jízdenek, ne k tomu, kolik jízdenek bylo vykoupeno," řekla Vysoudilová. Dodala, že příliš nechápe, co kolem kauzy soudní znalec vytváří. "Vždyť celou věc od začátku řeší policie," řekla Vysoudilová.

Čtěte také:
Třetina vyměněných jízdenek pražské MHD je falešná
Falešných jízdenek bylo jen jedno promile