Jaká doporučení dáváte lidem při pití vína?

Je milion druhů vína a každá chuť vyhovuje někomu jinému. Základ tedy je kupovat si to, co vám chutná. Nemá význam, aby si lidé kupovali láhev za pět set korun, když jim bude vyhovovat jiné víno za sto korun.

Co tedy radíte?

Nedělat z toho žádnou vědu, nic extra nevymýšlet, ale pít opravdu jen podle své chuti. Doporučuji vždy jít někam na vinobraní nebo ochutnávky, aby si každý člověk našel ten svůj směr.

Podle vás tedy nerozhoduje cena?

Často se jeví, že se určije právě podle kvality. Naše zkušenost je taková, že když ochutnají lidé, kteří v tom nejsou kovaní, víno za osm set nebo za dvanáct set korun, tak nejsou spokojení, protože na tu chuť nejsou zvyklí. Nejdražší tak rozhodně neznamená nejlepší.

Znamená to, že se člověk musí k lepším vínům časem propít, aby jejich chuť dokázal ocenit?

To ne. Je to opravdu jen o individuální chuti dotyčného zákazníka.

Jak jsou na tom Pražané, co se týče chuti a výběru? Čemu dávají přednost?

Šedesát procent preferuje Moravu, čtyřicet procent pak zahraniční vína. Z ciziny vede Francie, pak dlouho nic a potom Itálie.

Mají obyvatelé metropole zájem se v oblasti pití vína vzdělávat?

Zájem o vinařskou turistiku určitě roste. Poslední dva, tři roky je to obrovský boom. Lidé často jezdí na Moravu, protože chtějí ochutnávat a zajímají se o kvalitu i chuť. My to vnímáme, protože klientela je pak logicky mnohem náročnější, zkušenější a čím dál více se v dané oblasti orientuje.

Když si vezmeme kvalitu, jak jsou na tom pražská vína?

Chuťově se nijak neliší od jiných. Jsou na stejné úrovni jako moravská. Jenže tím, že produkce je malá, jsou někdy ceny za láhev mnohem vyšší a zákazníci tolik peněz za pražská vína zkrátka nedají. To si radši koupí vyšší kvalitu, ale z ciziny. Nebo si koupí jen jednu láhev na ochutnávku a tím to končí.

Kde se místní vína uplatní?

Většinou se prodávají do lepších a vyhlášených restaurací, kde je pro ně z cenového hlediska vhodná klientela. Protože vyšší cena se tam svým způsobem schová. V obchodech jejich rozšíření spíše není.

Jaké víno je podle vás šité na míru typickému Pražanovi?

Těžko říci. Řekl bych, že by mohlo jít o nějaké top víno. Asi suchý Vlašák z Perné nebo Železné, což jsou viniční tratě na Pálavě. Super vín je spousta, ale toto jsou podle mě vlajkové lodě.

Daniel MašteraSe svým kamarádem provozovali obchod s potravinami. Všimli si ale, že zájem o víno stále roste, tak si na základě poptávky založili e-shop winehouse.cz a udělali si someliérské kurzy. Nyní už se ve vinařském oboru pohybují šest let.