Už nyní je zřejmé, že v organizaci nepanuje jednotný postoj. Zatímco šéf klubu pražských zastupitelů za ČSSD a člen Krajského výkonného výboru Miroslav Poche opatrně naznačil, že šéf strany Bohuslav Sobotka by měl převzít za volební výsledek politickou odpovědnost, místopředseda téhož výboru Karel Březina se účastnil pondělní demonstrace zastánců Bohuslava Sobotky na Hradčanském náměstí. „Předseda Sobotka by měl vyjednávat o sestavení vlády pod jeho vedením a až poté by měla být řešena situace ve vedení strany," řekl včera Pražskému deníku Březina. Další místopředseda Krajského výkonného výboru ČSSD Praha Petr Dolínek na předsednictvu strany hlasoval proti Sobotkovi.
Naopak senátor a vlivný člen pražské sociální demokracie Jiří Dientsbier se netají znechucením nad postupem místopředsedy ČSSD Michala Haška a „jeho lidí" ve vedení strany. „Byl to zbabělý krok. Touha kliky kolem Michala Haška, respektive prezidenta Miloše Zemana po moci je neuvěřitelná," konstatoval Dienstbier.
Další pražský sociální demokrat, bývalý radní hlavního města, ale i člen Ústředního výkonného výboru a zároveň předseda Mladých sociálních demokratů Lukáš Kaucký včera poslal vedení strany otevřený dopis, v němž za Mladé sociální demokraty vyjádřil Bohuslavu Sobotkovi podporu. „Bohuslav Sobotka by měl být, jako legitimně zvolený předseda ČSSD součástí volebního vyjednávacího týmu," řekl Pražskému deníku Lukáš Kaucký.
Podle některých nejmenovaných členů pražské ČSSD se dá předpokládat, že se dnes jejich krajská organizace postaví za předsedu Bohuslava Sobotku. I přesto, že to byl právě Sobotka, kdo pražské sociální demokraty často a hlasitě kritizoval, podobně jako jejich dřívější lídr v komunálních volbách Jiří Dienstbier.
Včerejší schůze poslaneckého klubu ČSSD totiž potvrdia Bohuslava Sobotku, coby kandidáta na premiéra. Zároveň se poslanci usnesli na tom, že právě Sobotka by měl sestavit nový povolební vyjednávací tým poté, co jej dobrovolně opustili Sobotkovi odpůrci.