Sobotka zopakoval, že nedávná návštěva německé kancléřky Angely Merkelové v Praze nepřinesla sblížení názorů mezi ČR a Německem v postoji k migrační krizi. Odlišný pohled na migraci podle něj "v určitém ohledu zatěžuje" vzájemné česko-německé vztahy. "Právě to, že jsme se byli schopni v Praze sejít, že kancléřka Merkelová přijela, ukazuje, že to není fatální pro česko-německé vztahy," řekl.

Premiér se dnes zmínil i o blížících se senátních a krajských volbách. Řekl, že za úspěch bude považovat, pokud ČSSD zůstane nejsilnější stranou na úrovni regionů i na úrovni Senátu. "Moje ambice je mít většinu hejtmanů. Rádi bychom měli, řekněme, sedm hejtmanů po krajských volbách," poznamenal. Zopakoval, že se chce příští rok na sjezdu ČSSD ucházet o znovuzvolení do funkce předsedy strany.

Sobotka dnes zároveň řekl, že ČSSD podpoří striktní verzi zákona o střetu zájmů. Odmítl, že by byl zákon namířen proti místopředsedovi vlády a podnikateli, předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Chce, aby ze zákona nevypadl vládní návrh, aby politici při začátku volebního období předkládali prohlášení o majetku. "Aby bylo zřejmé, s jakým majetkem do veřejné funkce přišli a s jakým majetkem následně z veřejné funkce odchází," řekl Sobotka. Je připraven podpořit také návrh sociálnědemokratického poslance Jana Chvojky, který by ministrům zakázal vlastnit média. "Myslím, že je to rozumné. Média by v demokratické zemi měla plnit kontrolní roli. Ale jak mohou média plnit kontrolní roli v situaci, kdy je politik přímo vlastní?" poznamenal premiér.

Babišova společnost Agrofert vlastní vydavatelskou skupinu Mafra, jejíž součástí jsou deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny.