I přes déšť a sníh se Praha vyhnula větším komplikacím. Problémy s jízdou měli jen někteří řidiči, kteří se po městě pohybovali na letních pneumatikách. „Jezdilo se mi špatně. Jet v takovém počasí je šílené. I když to nenamrzá, hrozně to klouže,“ popsal Ladislav Novák z Prahy 4, který se svým vozem projel v neděli Prahu.

První sníh tak donutil některé řidiče hledat na poslední chvíli pneuservis. „V neděli jsme měli jeden telefonát za druhým,“ popsal majitel non-stop JKP pneuservis v Kbelích Jan Sladký. Plno v něm mají již dva měsíce. Denně přezují přes 40 řidičů. „V neděli jich bylo 47 řidičů,“ potvrdil Sladký.

Někteří mají už přezuto

Některé řidiče víkendové počastí nezaskočilo. „Jsem dobře vybavená. U auta mám zimní pneumatiky a pohon na všechna čtyři kola. Dnes jsem jela z Podkrkonoší přes Hradec Králové. Cesta byla dobrá a řidiči jeli opatrně. Jenom u Jaroměře silnici blokovala porucha vozu silničářů,“ dodala Dagmar Kvintusová z Roudnice nad Labem, která v neděli do Prahy vezla své spolujezdkyně. Problémy s jízdou neměla ani Lidmila Fridrichová z Prahy 2. „Po Praze i mimo ni se mi jelo docela dobře. Silnice nenamrzaly a voda se na nich nedržela.“

Podle Technické správy komunikací (TSK), která v metropoli zajišťuje zimní údržbu, byly o víkendu všechny silnice sjízdné. „Poprvé jsme stroje vyslali do terénu v sobotu krátce po 22. hodině. Na nejdůležitější tahy ve městě, zamířilo 69 posypových vozů se solí. Zároveň jsme provedli čtyři lokální zásahy ve správních obvodech Prahy 6, 8, 16 a 17,“ informoval tiskový mluvčí TSK Tomáš Mrázek. Podruhé vozy vyrážely na hlavní silniční tepny města v neděli před osmou hodinou. Kvůli nepřízni počasí měla TSK pracovní pohotovost i v noci z neděle na pondělí. „Vyzýváme řidiče k opatrnosti a věříme, že již mají na svých automobilech zimní pneumatiky,“ dodal mluvčí TSK.

Více výjezdů nebylo

Více výjezdů kvůli sněhu v Praze nezaznamenali lékaři ani hasiči. „Ke zvýšenému počtu kvůli nehodám sanity o víkendu vyjíždět nemusely,“ uvedl mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Podobná situace byla také u hasičů. Ti museli do terénu sice třikrát kvůli silnějšímu větru, o mimořádný počet výjezdů však nešlo. Do Korunní ulice v Praze 2 jeli kvůli uvolněnému okapu, do Růžičkovi ulice v Jižním Městě se uvolnila krytina střechy a do ulice Milady Horákové v Praze 6 spadl strom. Všechny události se obešly bez škod na majetku a zranění.