Velké komplikace přineslo dnešní silné sněžení letištnímu provozu na Ruzyni. Provoz byl dopoledne zastaven a letadla více než hodinu kroužila kolem Prahy, než se vydala na jiná letiště. Ruzyně nepřijímala letadla téměř dvě hodiny, což vedlo k odklonu řady linek.

"Jen dvěma letadlům se podařilo přistát, ostatní pak zamířila na jiná letiště, kde nebyl problém se sněhem, například do Vídně (El Al, British Airways, Turkish Airlines) nebo Brna (KLM). Lufthansa se svým letem z Frankfurtu se vrací zpět do Frankfurtu. Piloti British Airwas zkusili i přistát, ale neúspěšně," informoval server Zdopravy.cz.

Tradičně největší problémy působí sníh autobusům v okrajových částech Prahy. Některé příměstské linky vůbec nevyjely, vybrané zastávky ležící v kopci nejsou obsluhovány. Spoje jezdí nepravidelně a nabírají zpoždění.

Problémy se nevyhnuly ani tramvajím. Kvůli velkému množství sněhu na kolejích nejezdily mezi zhruba devátou hodinou a tři čtvrtě na deset dopoledne tramvaje v Korunní ulici mezi zastávkami Vinohradská vodárna a Šumavská v uvedeném směru. "Použijte prosím tramvajové linky v ulici Vinohradská," uvedl na svých stránkách dopravní podnik.

K omezení tramvajového provozu docházelo i kvůli drobným dopravním nehodám nebo poruše soupravy. Pro aktuální situaci je dobé sledovat web dopravního podniku v sekci Mimořádné události nebo stránky Pražské integrované dopravy.

Zcela mimo provoz se ocitla i trolejbusová linka v Praze. Ta pod číslem 58 spojuje Palmovku a Letňany. Podle oficiálních stránek DPP došlo kolem 11. hodiny k poruše vozidla. Vzhledem k tomu, že je jediné, není jasné, kdy bude provoz obnoven.

Problémy se sněhem se dotkly i řidičů. Po půl desáté zablokovaly kvůli špatné sjízdnosti tři kamiony dálnici D8 na osmém kilometru ve směru na Prahu. provoz se podařilo obnovit asi za tři čtvrtě hodiny.

Pražský okruh blokoval vzpříčený kamion na nájezdové rampě na D5. "Pražský okruh se velmi brzy rozjede - vzpříčený kamion na nájezdové rampě z okruhu na D5 jsme vyprostili, odtáhli a nyní rampu čistíme a znovu solíme," informoval na Twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl kolem poledne.

O práci mají postaráno i pražští hasiči. "Do 10. hodiny jsme v Praze zasahovali u celkem osmi případů popadaných stromů pod tíhou mokrého sněhu. Ve Zderazské ulici v Radotíně jsme navíc vyprostili několik osobních vozidel na zcela neprůjezdné komunikaci," informovali na svém twitterovém účtu.

"Do 11.00 hodin jsme v Praze zasahovali u celkem 14 případů popadaných stromů vlivem těžkého sněhu. Poblíž ulice Šestidomí v Praze 6 jsme pomohli z vyprostěním několika vozidel a autobusu," doplnili o hodinu později. Do 15. hodiny si připsali 29 zásahů u popadaných stromů. Ve třech případech spadly větve na zaparkovaná vozidla, u dvou událostí se vyvrácený strom opřel o fasádu domu.

Pražští dopravní policisté řešili zhruba do 17. hodiny přes 120 dopravních nehod, ani jedna z nich nebyla tragická. Nenudili se ani členové pohotovostní motorizované jednotky. V průběhu dne zajistili několik osob pro různé delikty, uvedli na Twitteru.