„Hrozně nás potěšil zájem Pražanů o dění na Smetanově nábřeží, ale též to, že nedošlo k žádným dopravním komplikacím. Ukazuje se, že usilovat o dopravní zklidňování centra má smysl," řekl Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Návštěvníci se podle pořadatelů zajímali nejen o nabídnuté občerstvení a ochutnávky, ale také o program, který připravil Útvar rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM). Zájem byl o komentované urbanistické procházky s architekty a urbanisty, ale i o připravené výstavy. Hlavním bodem sobotního programu byla diskuse o budoucnosti Prahy s názvem Město ve kterém žijeme moderovaná Adamem Gebrianem. „Já jsem hodně nadšená, že je tu klid. Vždy, když musím po Smetanově nábřeží jít, cítím se sklíčeně, ale dnes je tu krásně. Fakt si to užívám," řekla návštěvnice Nábřeží žije! Jana Zlounská. „Z diskuse mám dojem, že město začalo víc uvažovat nad tím, jak se nám v Praze žije."

Další klidné soboty až do října

Kromě dospělých si na své přišly i děti. Ty si mohly hrát na interaktivní dětské prolézačce nebo se zapojit do bohatého animačního programu. Společně například vymýšlely pohádku Jak Honza ke štěstí přišel.

„Dnešní sobota ukázala, že se v otázce otevření Smetanova nábřeží neautomobilistům jednalo o správné rozhodnutí, protože jít se v klidu podívat na jedno z nejkrásnějších míst v Praue využilo velké množství lidí," dodal Adam Švejda z ÚRMu. „Jsme zvědaví, jaký ohlas přinesou následující 4 zklidněné soboty."

Smetanovo nábřeží bude pro Pražany otevřeno každou sobotu až do 12. října.