Na výzvě předsednictvu strany se podle slov Šloufa shodla na pondělním setkání většina kandidátů zvolených minulý týden na krajské konferenci. Nyní budou čekat na reakci vedení zemanovců. Výzvu jim prý předali dnes v 10:00.

Pražská organizace SPOZ ve středu překvapivě schválila do pozice lídra v Praze Šloufa, který je kontroverzní postavou české politiky. Proti se ale následně postavilo vedení strany a na čtvrtečním jednání předsednictva pražskou kandidátní listinu změnilo. Šloufa z čela vyškrtlo a místo něj dosadilo ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka.

Podle Šloufa tak byly porušeny tři body stanov. Předsednictvo podle něj musí kandidátky buď schválit, nebo odmítnout, ale nemůže měnit pořadí kandidátů. Všechny personální volby prý musí být tajné, což se údajně nestalo. Na jednání předsednictva k personálním otázkám také prý musí být pozváni lidé, kterých se hlasování osobnědotýká, dodal.

Šlouf médiím řekl, že nemá žádnou oficiální informaci, jak v současné době pražská kandidátní listina vypadá. Z médií se prý dozvěděl, že z ní byl vyškrtnut z druhé pozice také Vladimír Hönig.

Jaké konkrétní kroky pražští zemanovci zvolí, když nebude jejich požadavku vyhověno, nechtěl Šlouf říct. Pražská organizace strany se tak prý dohodla na pondělním neformálním setkání.