V hlavním městě to bude na Vltavě mezi Bohnicemi a Prahou 6. Doposud totiž mají vyznavači jízdy na skútrech plavbu zcela zakázanou od poloviny června po dobu tří měsíců vyjma soukromých vodních ploch. V metropoli přitom mohou skútraři na vodu jen pod Bohnicemi, kde jim je vyčleněn čtyřsetmetrový úsek řeky.

„Určitě teď nečekejte nějakou invazi, v Praze je aktivních jenom kolem patnácti lidí. Ale je to pro nás příjemné, že můžeme na řeku i během letní sezony,“ sdělil Deníku předseda České sportovní asociace vodních skútrů Miroslav Dražil. Mnoho skútrařů podle Dražila dává přednost některým úsekům Labe před Vltavou, protože je na nich voda čistší a teplejší.

Podle Dražila by větší rozmach vodních skútrů v Praze podpořil vznik nového úseku v atraktivnější lokalitě. „Nechceme nikoho rušit, ale nabízí se Vltava u Štvanice, tam by se to dokonce líbilo i městu,“ poznamenal Dražil. Skútraři doufají, že si v budoucnu budou moci zajezdit na hladině dvou velkých umělých rybníků, které město slibuje vybudovat v rámci silničního okruhu u Zbraslavi.

Na severu si nestěžují

V šesté městské části nemají obavy z celoročního provozu skútrů. „Nikdo si na skútry pod Bohnicemi nestěžuje a ani to nepředpokládáme,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Největším problémem pro lidi na řece jsou nezodpovědní majitelé rychlých strojů, kteří nerespektují vymezené plochy a prohánějí se na řece těměř kdekoliv.