Sloučení se dotkne druhých stupňů základních škol Žerotínova, Jiřího z Lobkovic, Chelčického a Perunova. Radnice je odůvodňuje krizovou situací ve školství.

„V některých ročnících vůbec nejsou paralelní třídy a ředitelé mají velký problém dělit žáky například na jazyky nebo třeba na volitelné předměty,“ zdůraznil místostarosta pro oblast školství Jiří Matušek.

„Z řad pedagogů nebyla jediná negativní reakce,“ řekl včera při jednání zastupitelstva místostarosta. Veřejnost ho za to odměnila nesouhlasným mručením.

„Máme mnoho pochybností, své výhrady jsme vyjadřovali. Celé slučování škol je připravováno strašně narychlo. Rada o něm začala jednat až v červenci. Nehledě na to, kolik by stála likvidace odborných učeben a jejich revitalizace. Za pár let bude škola znovu potřeba,“ tvrdí učitelka ZŠ Perunova Helena Poulová.

Právě rodiče dětí ze školy z Perunovy ulice s takovou argumentací nesouhlasí a petici proti sloučení zde podepsaly stovky lidí. „Svoji“ školu oceňují pro její rodinnou atmosféru a výtvarné zaměření. Učitelé tu mohou snáze předcházet problémům, jako jsou drogy či šikana,“ uvedla jedna z matek Hana Hoffmanová.

Zastupitelé ale dali přednost ekonomickému hledisku. Spojením škol totiž ročně ušetří zhruba 700 tisíc korun ročně.

Více ve středečním vydání Pražského deníku ( 19. 9. 2007 ) na str. 3